Valitse sivu

Otteluohjelma

Miesten Ykköspesis 2020

Joukkueet: Alajärven Ankkurit; Alavuden Peli-Veikot; Haminan Palloilijat; Kannuksen Ura; Laukaan Urheilijat; Loimaan Palloilijat Junioripesis (Loimaan Palloilijat); Oulun Lippo Juniorit (Oulun Lippo); Puijon Pesis, Kuopio; Simon Kiri; Sotkamon Jymy; Ulvilan Pesä-Veikot; Vähänkyrön Viesti 

 

 

Runkosarja

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ke 3.6.Loimaan Palloilijat-Haminan Palloilijat18.00
Ke 3.6.Simon Kiri-Kannuksen Ura18.00
Ke 3.6.Vähänkyrön Viesti-Laukaan Urheilijat18.00
Ke 3.6.Alajärven Ankkurit-Puijon Pesis, Kuopio18.00
Pe 5.6.Puijon Pesis, Kuopio-Alavuden Peli-Veikot18.00
La 6.6.Ulvilan Pesä-Veikot-Simon Kiri15.00
La 6.6.Loimaan Palloilijat-Oulun Lippo16.00
La 6.6.Alajärven Ankkurit-Haminan Palloilijat16.00
La 6.6.Sotkamon Jymy-Vähänkyrön Viesti16.00
La 6.6.Kannuksen Ura-Laukaan Urheilijat15.00
Su 7.6.Ulvilan Pesä-Veikot-Oulun Lippo16.00
Su 7.6.Loimaan Palloilijat-Simon Kiri15.00
Su 7.6.Alavuden Peli-Veikot-Haminan Palloilijat16.00
Ti 9.6.Loimaan Palloilijat-Alajärven Ankkurit18.00
Ke 10.6.Oulun Lippo-Kannuksen Ura18.00
Ke 10.6.Simon Kiri-Vähänkyrön Viesti18.00
Ke 10.6.Sotkamon Jymy-Laukaan Urheilijat18.00
Pe 12.6.Haminan Palloilijat-Alavuden Peli-Veikot18.00
La 13.6.Oulun Lippo-Loimaan Palloilijat16.00
La 13.6.Simon Kiri-Ulvilan Pesä-Veikot17.00
La 13.6.Vähänkyrön Viesti-Alajärven Ankkurit15.00
Su 14.6.Kannuksen Ura-Loimaan Palloilijat15.00
Su 14.6.Oulun Lippo-Ulvilan Pesä-Veikot16.00
Ke 17.6.Alavuden Peli-Veikot-Sotkamon Jymy18.00
Ke 17.6.Haminan Palloilijat-Puijon Pesis, Kuopio18.00
Ke 17.6.Laukaan Urheilijat-Alajärven Ankkurit18.00
Ke 17.6.Vähänkyrön Viesti-Oulun Lippo18.00
Ke 17.6.Kannuksen Ura-Simon Kiri18.00
Ke 24.6.Haminan Palloilijat-Loimaan Palloilijat18.00
Ke 24.6.Vähänkyrön Viesti-Puijon Pesis, Kuopio18.00
Ke 24.6.Ulvilan Pesä-Veikot-Kannuksen Ura18.00
Ke 24.6.Laukaan Urheilijat-Alavuden Peli-Veikot18.00
To 25.6.Alajärven Ankkurit-Oulun Lippo18.00
Pe 26.6.Puijon Pesis, Kuopio-Kannuksen Ura18.00
La 27.6.Oulun Lippo-Laukaan Urheilijat16.00
La 27.6.Ulvilan Pesä-Veikot-Sotkamon Jymy15.00
La 27.6.Vähänkyrön Viesti-Haminan Palloilijat16.00
La 27.6.Alavuden Peli-Veikot-Alajärven Ankkurit14.00
Su 28.6.Loimaan Palloilijat-Sotkamon Jymy15.00
Su 28.6.Simon Kiri-Laukaan Urheilijat16.00
Su 28.6.Kannuksen Ura-Haminan Palloilijat15.00
Ke 1.7.Ulvilan Pesä-Veikot-Loimaan Palloilijat18.00
Ke 1.7.Sotkamon Jymy-Kannuksen Ura18.00
Ke 1.7.Laukaan Urheilijat-Vähänkyrön Viesti18.00
Ke 1.7.Haminan Palloilijat-Alajärven Ankkurit18.00
To 2.7.Loimaan Palloilijat-Ulvilan Pesä-Veikot18.00
To 2.7.Puijon Pesis, Kuopio-Simon Kiri18.00
To 2.7.Oulun Lippo-Alavuden Peli-Veikot18.00
Ma 6.7.Sotkamon Jymy-Simon Kiri18.00
Ke 8.7.Oulun Lippo-Sotkamon Jymy18.00
Ke 8.7.Alajärven Ankkurit-Vähänkyrön Viesti18.00
Ke 8.7.Laukaan Urheilijat-Puijon Pesis, Kuopio18.00
Ke 8.7.Loimaan Palloilijat-Alavuden Peli-Veikot18.00
Pe 10.7.Puijon Pesis, Kuopio-Ulvilan Pesä-Veikot18.00
La 11.7.Laukaan Urheilijat-Simon Kiri14.00
La 11.7.Sotkamon Jymy-Ulvilan Pesä-Veikot13.00
La 11.7.Kannuksen Ura-Oulun Lippo15.00
Su 12.7.Haminan Palloilijat-Simon Kiri17.00
Su 12.7.Alavuden Peli-Veikot-Vähänkyrön Viesti16.00
Ma 13.7.Loimaan Palloilijat-Laukaan Urheilijat18.00
Ke 15.7.Ulvilan Pesä-Veikot-Vähänkyrön Viesti18.00
Ke 15.7.Alavuden Peli-Veikot-Puijon Pesis, Kuopio18.00
Ke 15.7.Kannuksen Ura-Alajärven Ankkurit18.00
Ke 15.7.Sotkamon Jymy-Oulun Lippo18.00
Ke 15.7.Laukaan Urheilijat-Loimaan Palloilijat18.00
La 18.7.Oulun Lippo-Haminan Palloilijat16.00
La 18.7.Simon Kiri-Alavuden Peli-Veikot17.00
Su 19.7.Simon Kiri-Haminan Palloilijat16.00
Su 19.7.Sotkamon Jymy-Alavuden Peli-Veikot13.00
Su 19.7.Puijon Pesis, Kuopio-Loimaan Palloilijat17.00
Su 19.7.Vähänkyrön Viesti-Kannuksen Ura14.00
Su 19.7.Alajärven Ankkurit-Laukaan Urheilijat15.00
Ke 22.7.Simon Kiri-Oulun Lippo18.00
Ke 22.7.Laukaan Urheilijat-Haminan Palloilijat18.00
Ke 22.7.Alavuden Peli-Veikot-Kannuksen Ura18.00
Ke 22.7.Alajärven Ankkurit-Ulvilan Pesä-Veikot18.00
Pe 24.7.Haminan Palloilijat-Ulvilan Pesä-Veikot18.00
Pe 24.7.Laukaan Urheilijat-Sotkamon Jymy18.00
La 25.7.Loimaan Palloilijat-Puijon Pesis, Kuopio16.00
La 25.7.Alajärven Ankkurit-Simon Kiri15.00
La 25.7.Kannuksen Ura-Vähänkyrön Viesti15.00
Su 26.7.Ulvilan Pesä-Veikot-Puijon Pesis, Kuopio16.00
Su 26.7.Alavuden Peli-Veikot-Simon Kiri15.00
Ti 28.7.Oulun Lippo-Alajärven Ankkurit18.00
Ke 29.7.Vähänkyrön Viesti-Ulvilan Pesä-Veikot18.00
Ke 29.7.Alavuden Peli-Veikot-Laukaan Urheilijat18.00
Ke 29.7.Simon Kiri-Sotkamon Jymy18.00
Pe 31.7.Alajärven Ankkurit-Alavuden Peli-Veikot18.00
Pe 31.7.Sotkamon Jymy-Puijon Pesis, Kuopio18.00
La 1.8.Laukaan Urheilijat-Oulun Lippo14.00
La 1.8.Haminan Palloilijat-Vähänkyrön Viesti16.00
La 1.8.Kannuksen Ura-Ulvilan Pesä-Veikot15.00
Su 2.8.Haminan Palloilijat-Oulun Lippo17.00
Su 2.8.Loimaan Palloilijat-Vähänkyrön Viesti15.00
Su 2.8.Puijon Pesis, Kuopio-Alajärven Ankkurit17.00
Ke 5.8.Puijon Pesis, Kuopio-Haminan Palloilijat18.00
Ke 5.8.Oulun Lippo-Simon Kiri18.00
Ke 5.8.Ulvilan Pesä-Veikot-Alavuden Peli-Veikot18.00
Ke 5.8.Laukaan Urheilijat-Kannuksen Ura18.00
Ke 5.8.Vähänkyrön Viesti-Loimaan Palloilijat18.00
Ke 5.8.Alajärven Ankkurit-Sotkamon Jymy18.00
La 8.8.Oulun Lippo-Puijon Pesis, Kuopio16.00
La 8.8.Ulvilan Pesä-Veikot-Haminan Palloilijat15.00
La 8.8.Kannuksen Ura-Sotkamon Jymy15.00
Su 9.8.Simon Kiri-Puijon Pesis, Kuopio16.00
Su 9.8.Vähänkyrön Viesti-Alavuden Peli-Veikot14.00
Su 9.8.Alajärven Ankkurit-Loimaan Palloilijat15.00
Ti 11.8.Vähänkyrön Viesti-Sotkamon Jymy17.30
Ke 12.8.Haminan Palloilijat-Laukaan Urheilijat17.30
Ke 12.8.Ulvilan Pesä-Veikot-Alajärven Ankkurit17.30
Ke 12.8.Kannuksen Ura-Alavuden Peli-Veikot17.30
To 13.8.Puijon Pesis, Kuopio-Oulun Lippo17.30
Pe 14.8.Loimaan Palloilijat-Kannuksen Ura17.30
Pe 14.8.Sotkamon Jymy-Alajärven Ankkurit17.30
La 15.8.Haminan Palloilijat-Kannuksen Ura16.00
La 15.8.Simon Kiri-Alajärven Ankkurit16.00
La 15.8.Oulun Lippo-Vähänkyrön Viesti16.00
La 15.8.Puijon Pesis, Kuopio-Sotkamon Jymy16.00
La 15.8.Alavuden Peli-Veikot-Loimaan Palloilijat16.00
La 15.8.Ulvilan Pesä-Veikot-Laukaan Urheilijat16.00
Ke 19.8.Sotkamon Jymy-Haminan Palloilijat17.30
Ke 19.8.Alajärven Ankkurit-Kannuksen Ura17.30
Ke 19.8.Vähänkyrön Viesti-Simon Kiri17.30
Ke 19.8.Alavuden Peli-Veikot-Ulvilan Pesä-Veikot17.30
Ke 19.8.Puijon Pesis, Kuopio-Laukaan Urheilijat17.30
Pe 21.8.Puijon Pesis, Kuopio-Vähänkyrön Viesti17.30
La 22.8.Sotkamon Jymy-Loimaan Palloilijat13.00
La 22.8.Laukaan Urheilijat-Ulvilan Pesä-Veikot14.00
Su 23.8.Simon Kiri-Loimaan Palloilijat16.00
Su 23.8.Haminan Palloilijat-Sotkamon Jymy17.00
Su 23.8.Alavuden Peli-Veikot-Oulun Lippo16.00
Su 23.8.Kannuksen Ura-Puijon Pesis, Kuopio15.00
Ke 26.8.Välierä 1/Putoamiskarsinta 1Alustava
La 29.8.Välierä 2/Putoamiskarsinta 2Alustava
Su 30.8.Välierä 3/Putoamiskarsinta 3Alustava
Ti 1.9.Välierä 4Alustava
To 3.9.Välierä 5Alustava
Su 6.9.Superpesiskarsinta 1Alustava
Ti 8.9.Superpesiskarsinta 2Alustava
To 10.9.Superpesiskarsinta 3Alustava
La 12.9.Superpesiskarsinta 4Alustava
Su 13.9.Superpesiskarsinta 5Alustava

Jatko-ottelut

Pvm,Kotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ke 26.8.Välierä 1/Putoamiskarsinta 1Alustava
La 29.8.Välierä 2/Putoamiskarsinta 2Alustava
Su 30.8.Välierä 3/Putoamiskarsinta 3Alustava
Ti 1.9.Välierä 4Alustava
To 3.9.Välierä 5Alustava
Su 6.9.Superpesiskarsinta 1Alustava
Ti 8.9.Superpesiskarsinta 2Alustava
To 10.9.Superpesiskarsinta 3Alustava
La 12.9.Superpesiskarsinta 4Alustava
Su 13.9.Superpesiskarsinta 5Alustava

Miesten Ykköspesiksen sarjajärjestelmä 2020

Avaa pdf-tiedosto viereisestä logosta