Valitse sivu

Maakuntasarjat

Miesten maakuntasarjan joukkueet 2020

Päivitetty 29.5. miesten ja naisten  itälohkon joukkueet.

Otteluohjelmat ja tulospalvelu: www.pesistulospalvelu.fi

 

Etelälohko

Cobra Team, Hyvinkää
Espoon Pesis
Haminan Palloilijat
Kinnarin Pesis 2006 1, Järvenpää
Kinnarin Pesis 2006 2, Järvenpää
Kouvolan Pallonlyöjät
Lahden Mailaveikot
Lammin Luja, Hämeenlinna
Latokasken Tiikerit, Espoo
Puna-Mustat Red, Helsinki
Rekolan Pesis, Vantaa
Riihimäen Pallonlyöjät
Summan Ponnistus
Vantaanjoen Juoksu, Vantaa
Vihdin Pallo
Vima-2014 (Villen Maila), Kouvola

Itälohko

Imatran Pallo-Veikot
Juvan Nuorisopesis
Kesälahden Urheilijat, Kitee
Kiteen Pallo -90
NeNu-Pesis, Lapinlahti
Punkaharjun Urheilijat, Savonlinna
Puurtilan Kisa-Pojat , Varkaus
Siilinjärven Pesis
Viinijärven Urheilijat

Lounaislohko

Eurajoen Veikot
Humppilan Veikot
Jokioisten Koetus Juniorit
Laitilan Jyske
Loimaan Palloilijat Juniorit
Manse PP, Tampere
Pesäsudet 1, Säkylä
Pesäsudet 2, Säkylä
Turku-Pesis
Ulvilan Pesä-Veikot
Ylöjärven Pallo

Luoteislohko

Haapajärven Pesä-Kiilat
Kannuksen Ura
Kokkolan Kiri
Nivala Pesis
Perhon Kiri
Reisjärven Pilke

Länsilohko

Alajärven Ankkurit
Alavuden Peli-Veikot
Kauhajoen Karhu
Kylävuoren Kaiku
Laihian Luja-Pesis
Nurmon Jymy
Peräseinäjoen Toive
Seinäjoen Maila-Jussit 1
Seinäjoen Maila-Jussit 2
Vaasan Maila Juniorit
Vähänkyrön Viesti

Pohjoislohko

Kempeleen Kiri
Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi
Tyrnävän Tempaus
Kärsämäen Kataja
Ylivieskan Kuula
Oulaisten Huima

 

Naisten maakuntasarjan joukkueet 2020

 

Etelälohko

Espoon Pesis
Hyvinkään Tahko 1
Hyvinkään Tahko 2
Janakkalan Jana
Keravan Pesis-Juniorit
Kuusankosken Puhti
Lahden Mailaveikot
Puna-Mustat, Helsinki
Päiväkummun Pesis, Vantaa
Roihu, Helsinki

Itälohko

Joensuun Maila
Joroisten Urheilijat
Kiteen Pallo -90
Puijon Pesis, Kuopio
Puurtilan Kisa-Pojat, Varkaus
Viinijärven Urheilijat

Lounaislohko

Fera 1, Rauma
Fera 2, Rauma
Köyliön Lallit
Laitilan Jyske
Loimaan Palloilijat Juniorit
Manse PP, Tampere
Pesäkarhut, Pori
Pomarkun Pyry
Pöytyän Urheilijat
Ruskon Pallo -67
Ulvilan Pesä-Veikot

Luoteislohko

Haapajärven Pesä-Kiilat
Kannuksen Ura
Kinnulan Kimmot
Nivala Pesis
Oulaisten Huima
Toholammin Urheilijat
Veteli Pesis
Ylivieskan Kuula

Länsilohko

Alajärven Ankkurit
Alavuden Peli-Veikot
Ilmajoen Kisailijat
Kauhajoen Karhu
Lapuan Virkiä
Mailattaret, Vaasa
Mailattaret 2, Vaasa
Nurmon Jymy, Seinäjoki
Peräseinäjoen Toive
Seinäjoen Maila-Jussit
Vimpelin Veto
Vähänkyrön Viesti
Ylihärmän Pesis-Junkkarit

Pohjoislohko

Iin Urheilijat
Kempeleen Kiri
Oulun Lippo Juniorit
Oulunsalon Vasama
Simon Kiri
Sotkamon Jymy
Tyrnävän Tempaus

Itä-Länsi

Pesäpallokauden päätösristeily