Valitse sivu

Miesten suomensarja

Joukkueet 2020

Etelälohko (11 joukkuetta): Hyvinkään Tahko; Ikaalisten Tarmo; Jokioisten Koetus; Jokioisten Koetus juniorit; Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää; Lammin Luja, Hämeenlinna; Otakoppi, Espoo; Puna-Mustat, Helsinki; Pomarkun Pyry; Pöytyän Urheilijat; Turku-Pesis

Itälohko (8 joukkuetta): Imatran Pallo-Veikot; Joensuun Maila; Jyväskylän Lohi; Kiteen Pallo -90; Kouvolan Pallonlyöjät; Lahden Mailaveikot; Puijon Pesis, Kuopio; Siilinjärven Pesis

Länsilohko (9 joukkuetta): Alajärven Ankkurit; Haapajärven Pesä-Kiilat; Kannuksen Ura; Seinäjoen Maila-Jussit; Veteli Pesis; Vimpelin Veto; Ylihärmän Pesis-Junkkarit; Ylistaron Kilpa-Veljet; Ylivieskan Kuula

Pohjoislohko (8 joukkuetta): Kempeleen Kiri; Muhoksen Pallo-Salamat; Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi; Oulun Lippo Juniorit; Pattijoen Urheilijat, Raahe; Simon Kiri; Sotkamon Jymy; Suomussalmen Rasti

Etelälohko

Etelälohko     
PvmKotijoukkueVierasjoukkueKloHuom!
Ke 24.6.Otakoppi, Espoo-Hyvinkään Tahko18.00
To 25.6.Ikaalisten Tarmo-Turku-Pesis18.00
La 27.6.Pomarkun Pyry-Jokioisten Koetus Jun.15.00
La 27.6.Jokioisten Koetus-Pöytyän Urheilijat13.00
Su 28.6.Pomarkun Pyry-Puna-Mustat, Helsinki16.00
Su 28.6.Ikaalisten Tarmo-Lammin Luja17.00
Ma 29.6.Otakoppi, Espoo-Jokioisten Koetus18.00
Ke 1.7.Pöytyän Urheilijat-Puna-Mustat, Helsinki18.00
Ke 1.7.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Ikaalisten Tarmo18.00
To 2.7.Lammin Luja-Otakoppi, Espoo18.00
La 4.7.Puna-Mustat, Helsinki-Hyvinkään Tahko15.00
La 4.7.Jokioisten Koetus Jun.-Turku-Pesis15.00
Su 5.7.Otakoppi, Espoo-Pomarkun Pyry13.00
Ke 8.7.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Lammin Luja18.00
Ke 8.7.Jokioisten Koetus-Pomarkun Pyry18.00
La 11.7.Hyvinkään Tahko-Pöytyän Urheilijat13.00
La 11.7.Jokioisten Koetus Jun.-Ikaalisten Tarmo15.00
Su 12.7.Puna-Mustat, Helsinki-Otakoppi, Espoo15.00
Su 12.7.Turku-Pesis-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää15.00
Su 12.7.Lammin Luja-Jokioisten Koetus16.00
Ti 14.7.Pomarkun Pyry-Ikaalisten Tarmo18.00
Ke 15.7.Puna-Mustat, Helsinki-Turku-Pesis18.00
La 18.7.Hyvinkään Tahko-Pomarkun Pyry13.00
La 18.7.Turku-Pesis-Jokioisten Koetus15.00
Su 19.7.Ikaalisten Tarmo-Puna-Mustat, Helsinki15.00
Su 19.7.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Jokioisten Koetus Jun.15.00
Su 19.7.Jokioisten Koetus-Hyvinkään Tahko16.00
Su 19.7.Pöytyän Urheilijat-Lammin Luja17.00
Ke 22.7.Turku-Pesis-Hyvinkään Tahko18.00
Ke 22.7.Otakoppi, Espoo-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää18.00
Pe 24.7.Jokioisten Koetus Jun.-Lammin Luja18.00
La 25.7.Hyvinkään Tahko-Jokioisten Koetus Jun.13.00
Su 26.7.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Puna-Mustat, Helsinki15.00
Su 26.7.Ikaalisten Tarmo-Jokioisten Koetus15.00
Su 26.7.Lammin Luja-Turku-Pesis16.00
Su 26.7.Pöytyän Urheilijat-Otakoppi, Espoo17.00
Ti 28.7.Pöytyän Urheilijat-Jokioisten Koetus Jun.18.00
Ke 29.7.Puna-Mustat, Helsinki-Jokioisten Koetus18.00
La 1.8.Hyvinkään Tahko-Ikaalisten Tarmo13.00
La 1.8.Turku-Pesis-Pöytyän Urheilijat15.00
La 1.8.Puna-Mustat, Helsinki-Lammin Luja15.00
La 1.8.Pomarkun Pyry-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää15.00
Su 2.8.Jokioisten Koetus Jun.-Otakoppi, Espoo15.00
Ke 5.8.Jokioisten Koetus-Jokioisten Koetus Jun.18.00
Ke 5.8.Pomarkun Pyry-Pöytyän Urheilijat18.00
Ke 5.8.Hyvinkään Tahko-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää18.00
Ke 5.8.Otakoppi, Espoo-Turku-Pesis18.00
La 8.8.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Pöytyän Urheilijat16.00
Su 9.8.Ikaalisten Tarmo-Otakoppi, Espoo15.00
Su 9.8.Turku-Pesis-Pomarkun Pyry15.00
Su 9.8.Lammin Luja-Hyvinkään Tahko16.00
Ti 11.8.Lammin Luja-Pomarkun Pyry17.30
Ti 11.8.Jokioisten Koetus Jun.-Puna-Mustat, Helsinki17.30
Ke 12.8.Pöytyän Urheilijat-Ikaalisten Tarmo17.30
Ke 12.8.Jokioisten Koetus-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää17.30

Itälohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ke 24.6.Joensuun Maila-Kiteen Pallo -9018.00
La 27.6.Joensuun Maila-Kouvolan Pallonlyöjät14.00
La 27.6.Jyväskylän Lohi-Lahden Mailaveikot14.00
Su 28.6.Lahden Mailaveikot-Imatran Pallo-Veikot18.00
Su 28.6.Siilinjärven Pesis-Puijon Pesis, Kuopio16.00
Ke 1.7.Puijon Pesis, Kuopio-Kiteen Pallo -9018.00
Ke 1.7.Kouvolan Pallonlyöjät-Lahden Mailaveikot18.00
La 4.7.Imatran Pallo-Veikot-Joensuun Maila14.00
La 11.7.Siilinjärven Pesis-Jyväskylän Lohi13.00
La 11.7.Imatran Pallo-Veikot-Puijon Pesis, Kuopio14.00
La 11.7.Kiteen Pallo -90-Lahden Mailaveikot15.00
Su 12.7.Joensuun Maila-Lahden Mailaveikot14.00
Ke 15.7.Imatran Pallo-Veikot-Kouvolan Pallonlyöjät18.00
To 16.7.Puijon Pesis, Kuopio-Siilinjärven Pesis18.00
La 18.7.Joensuun Maila-Puijon Pesis, Kuopio13.00
La 18.7.Jyväskylän Lohi-Kiteen Pallo -9014.00
La 18.7.Kouvolan Pallonlyöjät-Siilinjärven Pesis15.00
Ke 22.7.Siilinjärven Pesis-Joensuun Maila18.00
La 25.7.Jyväskylän Lohi-Imatran Pallo-Veikot14.00
La 25.7.Kiteen Pallo -90-Kouvolan Pallonlyöjät15.00
Su 26.7.Lahden Mailaveikot-Jyväskylän Lohi14.00
Ma 27.7.Kouvolan Pallonlyöjät-Imatran Pallo-Veikot18.00
Ke 29.7.Puijon Pesis, Kuopio-Jyväskylän Lohi18.00
Ke 29.7.Kiteen Pallo -90-Siilinjärven Pesis18.00
La 1.8.Siilinjärven Pesis-Imatran Pallo-Veikot14.00
La 1.8.Lahden Mailaveikot-Puijon Pesis, Kuopio16.00
La 8.8.Jyväskylän Lohi-Joensuun Maila14.00
La 8.8.Lahden Mailaveikot-Siilinjärven Pesis15.00
Su 9.8.Imatran Pallo-Veikot-Kiteen Pallo -9014.00
Su 9.8.Puijon Pesis, Kuopio-Kouvolan Pallonlyöjät14.00
Ke 12.8.Kouvolan Pallonlyöjät-Jyväskylän Lohi17.30
Ke 12.8.Kiteen Pallo -90-Joensuun Maila17.30

Länsilohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ti 23.6.Veteli Pesis-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
To 25.6.Alajärven Ankkurit-Ylistaron Kilpa-Veljet18.00
La 27.6.Kannuksen Ura-Vimpelin Veto15.00
La 27.6.Seinäjoen Maila-Jussit-Veteli Pesis15.00Skaala-areenalla (Nurmo)
Su 28.6.Ylivieskan Kuula-Alajärven Ankkurit15.00
Ke 1.7.Ylivieskan Kuula-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
To 2.7.Kannuksen Ura-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Su 5.7.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Alajärven Ankkurit12.00
Su 5.7.Veteli Pesis-Haapajärven Pesä-Kiilat13.00
Su 5.7.Ylistaron Kilpa-Veljet-Kannuksen Ura15.00
Ke 8.7.Vimpelin Veto-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Ke 8.7.Haapajärven Pesä-Kiilat-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
La 11.7.Ylivieskan Kuula-Seinäjoen Maila-Jussit15.00
La 11.7.Vimpelin Veto-Haapajärven Pesä-Kiilat16.00
Su 12.7.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Ylivieskan Kuula13.00
Ti 14.7.Ylistaron Kilpa-Veljet-Veteli Pesis18.00
Ke 15.7.Seinäjoen Maila-Jussit-Kannuksen Ura18.00
La 18.7.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Haapajärven Pesä-Kiilat13.00
La 18.7.Vimpelin Veto-Alajärven Ankkurit16.00
Su 19.7.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Seinäjoen Maila-Jussit13.00
Su 19.7.Veteli Pesis-Ylivieskan Kuula13.00
La 25.7.Ylistaron Kilpa-Veljet-Vimpelin Veto13.00
Su 26.7.Alajärven Ankkurit-Seinäjoen Maila-Jussit16.00
Su 26.7.Haapajärven Pesä-Kiilat-Kannuksen Ura17.00
Ke 29.7.Vimpelin Veto-Ylivieskan Kuula18.00
Ke 29.7.Ylistaron Kilpa-Veljet-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
To 30.7.Kannuksen Ura-Veteli Pesis18.00
La 1.8.Seinäjoen Maila-Jussit-Ylistaron Kilpa-Veljet15.00
Ke 5.8.Ylivieskan Kuula-Ylistaron Kilpa-Veljet18.00
Ke 5.8.Seinäjoen Maila-Jussit-Vimpelin Veto18.00
Ke 5.8.Haapajärven Pesä-Kiilat-Alajärven Ankkurit18.00
To 6.8.Alajärven Ankkurit-Kannuksen Ura18.00
Su 9.8.Veteli Pesis-Vimpelin Veto13.00
Su 9.8.Kannuksen Ura-Ylivieskan Kuula15.00
Ke 12.8.Haapajärven Pesä-Kiilat-Ylistaron Kilpa-Veljet17.30
To 13.8.Alajärven Ankkurit-Veteli Pesis17.30

Pohjoislohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
La 27.6.Suomussalmen Rasti-Pattijoen Urheilijat, Raahe14.00
La 27.6.Muhoksen Pallo-Salamat-Kempeleen Kiri15.00
Su 28.6.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Oulun Lippo Juniorit13.00
Ti 30.6.Kempeleen Kiri-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
To 2.7.Oulun Lippo Juniorit-Muhoksen Pallo-Salamat18.00
La 4.7.Sotkamon Jymy-Pattijoen Urheilijat, Raahe13.00
Su 5.7.Simon Kiri-Suomussalmen Rasti13.00
Su 5.7.Muhoksen Pallo-Salamat-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi15.00
Ti 7.7.Simon Kiri-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ti 7.7.Suomussalmen Rasti-Sotkamon Jymy18.00
Pe 10.7.Oulun Lippo Juniorit-Sotkamon Jymy18.00
La 11.7.Simon Kiri-Pattijoen Urheilijat, Raahe13.00
La 11.7.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Kempeleen Kiri16.00
Ti 14.7.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Sotkamon Jymy17.30
Ke 15.7.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Kempeleen Kiri18.00
La 18.7.Muhoksen Pallo-Salamat-Oulun Lippo Juniorit15.00
Su 19.7.Kempeleen Kiri-Sotkamon Jymy13.00
La 25.7.Kempeleen Kiri-Suomussalmen Rasti13.00
La 25.7.Sotkamon Jymy-Simon Kiri13.00
La 25.7.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi16.00
Su 26.7.Oulun Lippo Juniorit-Suomussalmen Rasti13.00
To 30.7.Sotkamon Jymy-Muhoksen Pallo-Salamat18.00
To 30.7.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Simon Kiri18.00
La 1.8.Muhoksen Pallo-Salamat-Simon Kiri15.00
Su 2.8.Suomussalmen Rasti-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi14.00
To 6.8.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Muhoksen Pallo-Salamat16.00
Pe 7.8.Kempeleen Kiri-Simon Kiri18.00
La 8.8.Suomussalmen Rasti-Muhoksen Pallo-Salamat14.00
Su 9.8.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Oulun Lippo Juniorit16.00
Ke 12.8.Sotkamon Jymy-Suomussalmen Rasti17.30
Ke 12.8.Oulun Lippo Juniorit-Kempeleen Kiri17.30
To 13.8.Simon Kiri-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi17.30

Jatko-ottelut (2 voittoa)

      
Su 16.8.Lohkon loppuottelu 1Lohkojen sisälläAlustava
Ke 19.8.Lohkon loppuottelu 2Lohkojen sisälläAlustava
Ke 26.8.Lohkon loppuottelu 3Lohkojen sisälläAlustava
Su 30.8.Nousukarsintaottelu 1Lohkojen välilläAlustava
La 5.9.Nousukarsintaottelu 2Lohkojen välilläAlustava
Su 6.9.Nousukarsintaottelu 3Lohkojen välilläAlustava

Miesten suomensarjan lohkojako ja sarjajärjestelmä

Avaa pdf-tiedosto viereisestä logosta