Valitse sivu

Naisten suomensarja

Joukkueet 2020

Etelälohko (10 joukkuetta): Espoon Pesis; Fera, Rauma; Hyvinkään Tahko; Kokemäen Kova-Väki; Laitilan Jyske; Loimaan Palloilijat; Pesäkarhut, Pori; Roihu, Helsinki; Turku-Pesis

Itälohko (8 joukkuetta): Haminan Palloilijat; Joensuun Maila; Jyväskylän Pesis; Kuusankosken Puhti; Lahden Mailaveikot; Pesä Ysit, Lappeenranta; Siilinjärven Pesis; Viinijärven Urheilijat

Länsilohko (9 joukkuetta): Ikaalisten Tarmo; Ilmajoen Kisailijat; Lapuan Virkiä; Mailajuniorit, Kankaanpää; Nurmon Jymy; Ruoveden Pirkat; Seinäjoen Maila-Jussit; Ylihärmän Pesis-Junkkarit; Ylistaron Kilpa-Veljet

Pohjoislohko (11 joukkuetta): Haapajärven Pesä-Kiilat; Kajaanin Pallokerho; Kannuksen Ura; Kempeleen Kiri; Kinnulan Kimmot; Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi; Oulun Lippo Juniorit; Oulaisten Huima; Oulunsalon Vasama; Tyrnävän Tempaus; Ylivieskan Kuula

Etelälohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
La 27.6.Espoon Pesis-Laitilan Jyske11.00
La 27.6.Hyvinkään Tahko-Pesäkarhut, Pori14.00
La 27.6.Kokemäen Kova-Väki-Loimaan Palloilijat15.00
Su 28.6.Roihu, Helsinki-Laitilan Jyske12.00
Ma 29.6.Turku-Pesis-Fera, Rauma18.00
Ke 1.7.Espoon Pesis-Hyvinkään Tahko18.00
To 2.7.Pesäkarhut, Pori-Fera, Rauma18.00
Su 5.7.Fera, Rauma-Espoon Pesis25/01/1900
Su 5.7.Loimaan Palloilijat-Pesäkarhut, Pori15.00
Su 5.7.Laitilan Jyske-Turku-Pesis17.00
Ke 8.7.Hyvinkään Tahko-Turku-Pesis18.00
La 11.7.Roihu, Helsinki-Hyvinkään Tahko15.00
Su 12.7.Fera, Rauma-Hyvinkään Tahko13.00
Su 12.7.Espoon Pesis-Kokemäen Kova-Väki14.00
Su 12.7.Laitilan Jyske-Pesäkarhut, Pori17.00
Ke 15.7.Turku-Pesis-Roihu, Helsinki18.00
La 18.7.Kokemäen Kova-Väki-Hyvinkään Tahko15.00
La 18.7.Roihu, Helsinki-Pesäkarhut, Pori16.00
Su 19.7.Loimaan Palloilijat-Turku-Pesis15.00
Ke 22.7.Laitilan Jyske-Fera, Rauma18.00
To 23.7.Roihu, Helsinki-Loimaan Palloilijat18.00
La 25.7.Kokemäen Kova-Väki-Roihu, Helsinki13.00
La 25.7.Loimaan Palloilijat-Espoon Pesis14.00
Su 26.7.Pesäkarhut, Pori-Kokemäen Kova-Väki13.00
Su 26.7.Hyvinkään Tahko-Laitilan Jyske15.00
To 30.7.Loimaan Palloilijat-Fera, Rauma18.00
La 1.8.Fera, Rauma-Roihu, Helsinki15.00
Su 2.8.Turku-Pesis-Espoon Pesis15.00
Ti 4.8.Fera, Rauma-Kokemäen Kova-Väki18.00
Ti 4.8.Pesäkarhut, Pori-Turku-Pesis18.00
La 8.8.Turku-Pesis-Kokemäen Kova-Väki16.00
Su 9.8.Pesäkarhut, Pori-Espoon Pesis13.00
Su 9.8.Laitilan Jyske-Loimaan Palloilijat17.00
Ti 11.8.Espoon Pesis-Roihu, Helsinki17.30
Ti 11.8.Kokemäen Kova-Väki-Laitilan Jyske17.30
Ti 11.8.Hyvinkään Tahko-Loimaan Palloilijat17.30

Itälohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
La 27.6.Pesä Ysit, Lappeenranta-Joensuun Maila13.00
La 27.6.Viinijärven Urheilijat-Lahden Mailaveikot15.00
Su 28.6.Jyväskylän Pesis-Siilinjärven Pesis13.00
Ke 1.7.Joensuun Maila-Viinijärven Urheilijat18.00
To 2.7.Pesä Ysit, Lappeenranta-Kuusankosken Puhti18.00
La 4.7.Haminan Palloilijat-Viinijärven Urheilijat13.00
La 4.7.Joensuun Maila-Jyväskylän Pesis13.00
Su 5.7.Kuusankosken Puhti-Haminan Palloilijat13.00
La 11.7.Pesä Ysit, Lappeenranta-Haminan Palloilijat13.00
La 11.7.Lahden Mailaveikot-Siilinjärven Pesis15.00
Su 12.7.Kuusankosken Puhti-Siilinjärven Pesis13.00
Su 12.7.Jyväskylän Pesis-Viinijärven Urheilijat13.00
To 16.7.Lahden Mailaveikot-Pesä Ysit, Lappeenranta18.00
La 18.7.Haminan Palloilijat-Jyväskylän Pesis13.00
Su 19.7.Pesä Ysit, Lappeenranta-Jyväskylän Pesis13.00
Ke 22.7.Siilinjärven Pesis-Viinijärven Urheilijat18.00
Ke 22.7.Jyväskylän Pesis-Kuusankosken Puhti18.00
Ke 22.7.Haminan Palloilijat-Lahden Mailaveikot18.00
La 25.7.Siilinjärven Pesis-Haminan Palloilijat14.00
La 25.7.Lahden Mailaveikot-Joensuun Maila15.00
Su 26.7.Kuusankosken Puhti-Joensuun Maila13.00
Su 26.7.Viinijärven Urheilijat-Pesä Ysit, Lappeenranta15.00
Ti 28.7.Siilinjärven Pesis-Pesä Ysit, Lappeenranta18.00
Pe 31.7.Jyväskylän Pesis-Lahden Mailaveikot18.00
Su 2.8.Joensuun Maila-Haminan Palloilijat13.00
Su 2.8.Viinijärven Urheilijat-Kuusankosken Puhti15.00
La 8.8.Kuusankosken Puhti-Lahden Mailaveikot13.00
La 8.8.Siilinjärven Pesis-Jyväskylän Pesis14.00
La 8.8.Viinijärven Urheilijat-Joensuun Maila15.00
Su 9.8.Haminan Palloilijat-Pesä Ysit, Lappeenranta12.00
Ke 12.8.Joensuun Maila-Siilinjärven Pesis17.30
Ke 12.8.Lahden Mailaveikot-Kuusankosken Puhti17.30

Länsilohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ti 23.6.Ikaalisten Tarmo-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
Ke 24.6.Ruoveden Pirkat-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
La 27.6.Mailajuniorit, Kankaanpää-Lapuan Virkiä15.00
La 27.6.Ylistaron Kilpaveljet-Ilmajoen Kisailijat15.00
Su 28.6.Ikaalisten Tarmo-Nurmon Jymy13.00
Ti 30.6.Ylistaron Kilpaveljet-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
Ke 1.7.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Nurmon Jymy18.00
To 2.7.Lapuan Virkiä-Ylistaron Kilpaveljet18.00
La 4.7.Lapuan Virkiä-Nurmon Jymy15.00
Su 5.7.Ruoveden Pirkat-Ilmajoen Kisailijat13.00
Su 5.7.Seinäjoen Maila-Jussit-Ikaalisten Tarmo13.00
Ti 7.7.Ikaalisten Tarmo-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
To 9.7.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Lapuan Virkiä18.00
La 11.7.Nurmon Jymy-Seinäjoen Maila-Jussit15.00
Su 12.7.Ilmajoen Kisailijat-Ikaalisten Tarmo15.00
Ti 14.7.Mailajuniorit, Kankaanpää-Ruoveden Pirkat18.00
Ke 15.7.Nurmon Jymy-Ylistaron Kilpaveljet18.00
Ke 15.7.Ilmajoen Kisailijat-Lapuan Virkiä18.00
Pe 17.7.Seinäjoen Maila-Jussit-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
La 18.7.Ruoveden Pirkat-Ylistaron Kilpaveljet14.00
La 18.7.Nurmon Jymy-Ilmajoen Kisailijat15.00
To 23.7.Mailajuniorit, Kankaanpää-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
La 25.7.Ylistaron Kilpaveljet-Ikaalisten Tarmo17.00
Su 26.7.Ilmajoen Kisailijat-Mailajuniorit, Kankaanpää15.00
Su 26.7.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Ruoveden Pirkat16.00
Ti 28.7.Ylistaron Kilpaveljet-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Ke 29.7.Seinäjoen Maila-Jussit-Ilmajoen Kisailijat18.00
Pe 31.7.Lapuan Virkiä-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Su 2.8.Nurmon Jymy-Ruoveden Pirkat15.00Ylistarossa
Ma 3.8.Seinäjoen Maila-Jussit-Ylistaron Kilpaveljet18.00
Ti 4.8.Ilmajoen Kisailijat-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Pe 7.8.Lapuan Virkiä-Ruoveden Pirkat18.00
Pe 7.8.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Su 9.8.Ruoveden Pirkat-Ikaalisten Tarmo14.00
Ti 11.8.Mailajuniorit, Kankaanpää-Nurmon Jymy17.30
Ke 12.8.Ikaalisten Tarmo-Lapuan Virkiä17.30

Pohjoislohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ti 23.6.Kannuksen Ura-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ke 24.6.Ylivieskan Kuula-Oulaisten Huima18.00
Ke 24.6.Oulunsalon Vasama-Kempeleen Kiri18.00
Pe 26.6.Tyrnävän Tempaus-Kannuksen Ura18.00
La 27.6.Kajaanin Pallokerho-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi14.00
La 27.6.Kinnulan Kimmot-Ylivieskan Kuula14.00
La 27.6.Haapajärven Pesä-Kiilat-Kempeleen Kiri15.00
Su 28.6.Kempeleen Kiri-Oulun Lippo Juniorit17.00
To 2.7.Kempeleen Kiri-Tyrnävän Tempaus18.00
To 2.7.Haapajärven Pesä-Kiilat-Ylivieskan Kuula18.00
La 4.7.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Kinnulan Kimmot15.00
Su 5.7.Oulunsalon Vasama-Kajaanin Pallokerho14.00
Su 5.7.Tyrnävän Tempaus-Kinnulan Kimmot14.00
Ti 7.7.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ke 8.7.Kajaanin Pallokerho-Tyrnävän Tempaus18.00
Ke 8.7.Oulaisten Huima-Kannuksen Ura18.00
La 11.7.Oulun Lippo Juniorit-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi13.00
La 11.7.Kempeleen Kiri-Oulaisten Huima13.00
La 11.7.Kinnulan Kimmot-Oulunsalon Vasama14.00
Su 12.7.Oulun Lippo Juniorit-Kannuksen Ura13.00
Su 12.7.Tyrnävän Tempaus-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi15.00
Su 12.7.Ylivieskan Kuula-Kajaanin Pallokerho15.00
Ti 14.7.Haapajärven Pesä-Kiilat-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ti 14.7.Ylivieskan Kuula-Tyrnävän Tempaus18.00
Ke 15.7.Oulaisten Huima-Kinnulan Kimmot18.00
To 16.7.Kannuksen Ura-Ylivieskan Kuula18.00
To 16.7.Oulunsalon Vasama-Oulun Lippo Juniorit18.00
La 18.7.Oulaisten Huima-Haapajärven Pesä-Kiilat13.00
La 18.7.Kinnulan Kimmot-Kempeleen Kiri14.00
La 18.7.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Ylivieskan Kuula16.00
Su 19.7.Haapajärven Pesä-Kiilat-Oulunsalon Vasama15.00
Su 19.7.Kajaanin Pallokerho-Kannuksen Ura16.00
Ti 21.7.Kinnulan Kimmot-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ke 22.7.Tyrnävän Tempaus-Oulunsalon Vasama18.00
La 25.7.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Kempeleen Kiri16.00
La 25.7.Oulun Lippo Juniorit-Kajaanin Pallokerho13.00
Su 26.7.Oulaisten Huima-Tyrnävän Tempaus13.00
Su 26.7.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Oulunsalon Vasama13.00
Su 26.7.Kannuksen Ura-Kinnulan Kimmot15.00
Ti 28.7.Ylivieskan Kuula-Kempeleen Kiri18.00
Ke 29.7.Oulun Lippo Juniorit-Oulaisten Huima18.00
To 30.7.Tyrnävän Tempaus-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
La 1.8.Kannuksen Ura-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi15.00
La 1.8.Ylivieskan Kuula-Oulun Lippo Juniorit15.00
Su 2.8.Oulaisten Huima-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi13.00
Su 2.8.Kannuksen Ura-Oulunsalon Vasama15.00
Ma 3.8.Kajaanin Pallokerho-Kinnulan Kimmot18.00
Ke 5.8.Oulunsalon Vasama-Ylivieskan Kuula18.00
La 8.8.Kempeleen Kiri-Kajaanin Pallokerho13.00
La 8.8.Kinnulan Kimmot-Haapajärven Pesä-Kiilat14.00
Su 9.8.Kajaanin Pallokerho-Oulaisten Huima12.00
Ti 11.8.Oulun Lippo Juniorit-Tyrnävän Tempaus17.30
Ti 11.8.Oulunsalon Vasama-Oulaisten Huima17.30
To 13.8.Kempeleen Kiri-Kannuksen Ura17.30
To 13.8.Haapajärven Pesä-Kiilat-Kajaanin Pallokerho17.30

Jatko-ottelut (2 voittoa)

      
Su 16.8.Lohkon loppuottelu 1Lohkojen sisälläAlustava
Ke 19.8.Lohkon loppuottelu 2Lohkojen sisälläAlustava
Ke 26.8.Lohkon loppuottelu 3Lohkojen sisälläAlustava
Su 30.8.Nousukarsintaottelu 1Lohkojen välilläAlustava
La 5.9.Nousukarsintaottelu 2Lohkojen välilläAlustava
Su 6.9.Nousukarsintaottelu 3Lohkojen välilläAlustava

Naisten suomensarjan lohkojako ja sarjajärjestelmä

Avaa pdf-tiedosto viereisestä logosta