Valitse sivu

Tyttöjen Superpesis

Joukkueet 2020

A-lohko (12 joukkuetta): Fera, Rauma; Haminan Palloilijat; Hyvinkään Tahko 1; Hyvinkään Tahko 2; Jyväskylän Pesis; Lahden Maila-Veikot; Mailajuniorit, Kankaanpää; Nurmon Jymy; Pesä Ysit Lappeenranta; Pesäkarhut, Pori; Roihu, Helsinki; Seinäjoen Maila-Jussit

B-lohko (12 joukkuetta): Joensuun Maila; Haapajärven Pesä-Kiilat; Kajaanin Pallokerho; Kempeleen Kiri 1; Kempeleen Kiri 2; Lapuan Virkiä; Mailattaret, Vaasa; Oulun Lippo juniorit; Pattijoen Urheilijat, Raahe; Vimpelin Veto; Ylihärmän Pesis-Junkkarit; Ylivieskan Kuula

A-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
La 13.6.Roihu, Helsinki-Pesä Ysit, Lappeenranta14.00
La 13.6.Hyvinkään Tahko 2-Lahden Mailaveikot16.00
La 13.6.Jyväskylän Pesis-Nurmon Jymy16.00
Su 14.6.Seinäjoen Maila-Jussit-Mailajuniorit, Kankaanpää15.00
Su 14.6.Haminan Palloilijat-Nurmon Jymy15.00
Su 14.6.Pesäkarhut, Pori-Jyväskylän Pesis16.00
Ma 15.6.Fera, Rauma-Pesäkarhut, Pori18.00
Ma 15.6.Hyvinkään Tahko 1-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Ke 17.6.Pesä Ysit, Lappeenranta-Fera, Rauma18.00
Ke 17.6.Mailajuniorit, Kankaanpää-Roihu, Helsinki18.00
Ke 17.6.Lahden Mailaveikot-Haminan Palloilijat18.00
Ke 17.6.Nurmon Jymy-Hyvinkään Tahko 118.00
Ma 22.6.Jyväskylän Pesis-Pesä Ysit, Lappeenranta18.00
Ma 22.6.Lahden Mailaveikot-Pesäkarhut, Pori18.00
Ma 22.6.Haminan Palloilijat-Hyvinkään Tahko 118.00
Ma 22.6.Nurmon Jymy-Hyvinkään Tahko 218.00
Ma 22.6.Fera, Rauma-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
Ma 22.6.Roihu, Helsinki-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Ti 23.6.Jyväskylän Pesis-Hyvinkään Tahko 218.00
To 25.6.Hyvinkään Tahko 1-Roihu, Helsinki18.00
Ma 29.6.Pesä Ysit, Lappeenranta-Lahden Mailaveikot18.00
Ma 29.6.Mailajuniorit, Kankaanpää-Jyväskylän Pesis18.00Ruovedellä
Ma 29.6.Pesäkarhut, Pori-Nurmon Jymy18.00
Ti 30.6.Fera, Rauma-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Ti 30.6.Hyvinkään Tahko 2-Haminan Palloilijat18.00
La 4.7.Hyvinkään Tahko 2-Seinäjoen Maila-Jussit16.00
Ma 6.7.Nurmon Jymy-Pesä Ysit, Lappeenranta18.00
Ma 6.7.Hyvinkään Tahko 2-Hyvinkään Tahko 118.00
Ma 6.7.Haminan Palloilijat-Pesäkarhut, Pori18.00
Ma 6.7.Jyväskylän Pesis-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Ti 7.7.Lahden Mailaveikot-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
Ti 7.7.Fera, Rauma-Roihu, Helsinki18.00
Ma 13.7.Mailajuniorit, Kankaanpää-Nurmon Jymy18.00Hämeenkyrössä
Ma 13.7.Hyvinkään Tahko 1-Fera, Rauma18.00
Ma 13.7.Roihu, Helsinki-Jyväskylän Pesis18.00
Ma 13.7.Pesä Ysit, Lappeenranta-Haminan Palloilijat18.00
Ma 13.7.Pesäkarhut, Pori-Hyvinkään Tahko 218.00
La 18.7.Seinäjoen Maila-Jussit-Lahden Mailaveikot15.00
Ma 20.7.Nurmon Jymy-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Ma 20.7.Haminan Palloilijat-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
Ma 20.7.Pesäkarhut, Pori-Hyvinkään Tahko 118.00
Ma 20.7.Hyvinkään Tahko 2-Pesä Ysit, Lappeenranta18.00
Ma 20.7.Lahden Mailaveikot-Roihu, Helsinki18.00
Ti 21.7.Jyväskylän Pesis-Fera, Rauma18.00
To 23.7.Seinäjoen Maila-Jussit-Haminan Palloilijat18.00
Ma 27.7.Hyvinkään Tahko 1-Jyväskylän Pesis18.00
Ma 27.7.Fera, Rauma-Lahden Mailaveikot18.00
Ma 27.7.Mailajuniorit, Kankaanpää-Hyvinkään Tahko 218.00
Ma 27.7.Pesä Ysit, Lappeenranta-Pesäkarhut, Pori18.00
Ma 3.8.Haminan Palloilijat-Roihu, Helsinki18.00
Ma 3.8.Pesä Ysit, Lappeenranta-Hyvinkään Tahko 118.00
Ma 3.8.Pesäkarhut, Pori-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
Ma 3.8.Lahden Mailaveikot-Jyväskylän Pesis18.00
La 8.8.Roihu, Helsinki-Nurmon Jymy14.00
Ma 10.8.Roihu, Helsinki-Hyvinkään Tahko 217.30
Ma 10.8.Fera, Rauma-Haminan Palloilijat17.30
Ma 10.8.Hyvinkään Tahko 1-Lahden Mailaveikot17.30
Ma 10.8.Seinäjoen Maila-Jussit-Pesäkarhut, Pori17.30
Ma 10.8.Pesä Ysit, Lappeenranta-Mailajuniorit, Kankaanpää17.30
Pe 14.8.Nurmon Jymy-Fera, Rauma17.30
Su 16.8.Nurmon Jymy-Lahden Mailaveikot14.00
Ma 17.8.Hyvinkään Tahko 2-Fera, Rauma17.30
Ma 17.8.Pesäkarhut, Pori-Roihu, Helsinki17.30
Ma 17.8.Mailajuniorit, Kankaanpää-Hyvinkään Tahko 117.30
Ma 17.8.Seinäjoen Maila-Jussit-Pesä Ysit, Lappeenranta17.30
Ma 17.8.Haminan Palloilijat-Jyväskylän Pesis17.30

B-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
La 13.6.Kempeleen Kiri 2-Vimpelin Veto13.00
La 13.6.Haapajärven Pesä-Kiilat-Joensuun Maila15.00
La 13.6.Oulun Lippo Juniorit-Ylihärmän Pesis-Junkkarit17.00
La 13.6.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Ylivieskan Kuula15.00
La 13.6.Lapuan Virkiä-Kajaanin Pallokerho16.00
Su 14.6.Mailattaret, Vaasa-Kajaanin Pallokerho13.00
Ma 15.6.Oulun Lippo Juniorit-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
Ma 15.6.Mailattaret, Vaasa-Kempeleen Kiri 218.00
Ma 15.6.Vimpelin Veto-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Ma 15.6.Joensuun Maila-Kempeleen Kiri 118.00
Ti 16.6.Kajaanin Pallokerho-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ke 17.6.Lapuan Virkiä-Ylivieskan Kuula18.00
To 18.6.Kempeleen Kiri 1-Mailattaret, Vaasa18.00
Ma 22.6.Vimpelin Veto-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ma 22.6.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Mailattaret, Vaasa18.00
Ma 22.6.Haapajärven Pesä-Kiilat-Ylivieskan Kuula18.00
Ma 22.6.Lapuan Virkiä-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
Ma 22.6.Kempeleen Kiri 2-Joensuun Maila18.00
To 25.6.Mailattaret, Vaasa-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ma 29.6.Oulun Lippo Juniorit-Lapuan Virkiä18.00
Ma 29.6.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ma 29.6.Joensuun Maila-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Ti 30.6.Ylivieskan Kuula-Kempeleen Kiri 118.00
Ti 30.6.Mailattaret, Vaasa-Vimpelin Veto18.00
Ti 30.6.Kajaanin Pallokerho-Kempeleen Kiri 218.00
Ma 6.7.Kempeleen Kiri 2-Ylivieskan Kuula18.00
Ma 6.7.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Kajaanin Pallokerho18.00
Ma 6.7.Vimpelin Veto-Joensuun Maila18.00
Ma 6.7.Haapajärven Pesä-Kiilat-Lapuan Virkiä18.00
Ti 7.7.Kempeleen Kiri 1-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
Ke 8.7.Oulun Lippo Juniorit-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ma 13.7.Ylivieskan Kuula-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Ma 13.7.Lapuan Virkiä-Kempeleen Kiri 118.00
Ma 13.7.Kajaanin Pallokerho-Vimpelin Veto18.00
Ti 14.7.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Kempeleen Kiri 218.00
To 16.7.Kempeleen Kiri 1-Kajaanin Pallokerho18.00
Pe 17.7.Joensuun Maila-Mailattaret, Vaasa18.00
Ma 20.7.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
Ma 20.7.Vimpelin Veto-Ylivieskan Kuula18.00
Ma 20.7.Joensuun Maila-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ma 20.7.Kempeleen Kiri 2-Lapuan Virkiä18.00
Ke 22.7.Kajaanin Pallokerho-Joensuun Maila18.00
To 23.7.Kempeleen Kiri 1-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Pe 24.7.Ylivieskan Kuula-Mailattaret, Vaasa18.00
Pe 24.7.Lapuan Virkiä-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Ma 27.7.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Vimpelin Veto18.00
Ma 27.7.Oulun Lippo Juniorit-Kempeleen Kiri 118.00
Ma 27.7.Haapajärven Pesä-Kiilat-Kempeleen Kiri 218.00
Ti 28.7.Joensuun Maila-Lapuan Virkiä18.00
Ma 3.8.Vimpelin Veto-Lapuan Virkiä18.00
Ma 3.8.Joensuun Maila-Ylivieskan Kuula18.00
Ma 3.8.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ma 3.8.Kempeleen Kiri 2-Kempeleen Kiri 118.00
Ti 4.8.Kajaanin Pallokerho-Oulun Lippo Juniorit18.00
Pe 7.8.Mailattaret, Vaasa-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
Ma 10.8.Haapajärven Pesä-Kiilat-Vimpelin Veto17.30
Ma 10.8.Oulun Lippo Juniorit-Kempeleen Kiri 217.30
Ma 10.8.Kempeleen Kiri 1-Ylihärmän Pesis-Junkkarit17.30
Ti 11.8.Ylivieskan Kuula-Kajaanin Pallokerho17.30
Ti 11.8.Lapuan Virkiä-Mailattaret, Vaasa17.30
Su 16.8.Ylivieskan Kuula-Oulun Lippo Juniorit16.00
Ma 17.8.Mailattaret, Vaasa-Haapajärven Pesä-Kiilat17.30
Ma 17.8.Kajaanin Pallokerho-Pattijoen Urheilijat, Raahe17.30
Ma 17.8.Vimpelin Veto-Kempeleen Kiri 117.30
Ma 17.8.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Kempeleen Kiri 217.30
Ti 18.8.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Joensuun Maila17.30

Pudotuspelit

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ti 25.8.VälieräAlustava
To 3.9.Loppuottelu 1/PronssiotteluAlustava
Ma 7.9.Loppuottelu 2Alustava
To 10.9.Loppuottelu 3Alustava

Tyttöjen Superpesiksen lohkojako ja sarjajärjestelmä

Avaa pdf-tiedosto viereisestä logosta