Valitse sivu

Naisten suomensarja

Naisten suomensarja 2021

Joukkueet päivitetty 28.1.2021

ETELÄLOHKO 2021

Espoon Pesis
Hyvinkään Tahko
Lahden Mailaveikot
Loimaan Palloilijat Junioripesis
Mynämäen Vesa
Päiväkummun Pesis, Vantaa
Roihu, Helsinki
Turku-Pesis

ITÄLOHKO 2021

Haminan Palloilijat
Joensuun Maila
Joroisten Urheilijat
Kirittäret, Jyväskylä
Kuusankosken Puhti
Pesä Ysit, Lappeenranta
Siilinjärven Pesis
Viinijärven Urheilijat

LOUNAISLOHKO 2021

Fera, Rauma
Ikaalisten Tarmo
Kokemäen Kova-Väki
Laitilan Jyske
Mailajuniorit, Kankaanpää
Manse PP, Tampere
Ruoveden Pirkat
Pesäkarhut 1, Pori
Pesäkarhut 2, Pori

LÄNSILOHKO 2021

Alajärven Ankkurit
Kannuksen Ura
Kinnulan Kimmot
Mailattaret, Vaasa
Nurmon Jymy
Seinäjoen Maila-Jussit
Toholammin Urheilijat
Ylihärmän Pesis-Junkkarit
Ylistaron Kilpa-Veljet

POHJOISLOHKO 2021

Haapajärven Pesä-Kiilat
Kajaanin Pallokerho
Kempeleen Kiri
Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi
Oulaisten Huima
Oulun Lippo Juniorit
Oulunsalon Vasama
Simon Kiri
Tyrnävän Tempaus
Ylivieskan Kuula

Etelälohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ti 1.6.Espoon Pesis-Roihu, Helsinki18.00
Ti 8.6.Turku-Pesis-Loimaan Palloilijat18.00
To 10.6.Roihu, Helsinki-Päiväkummun Pesis, Vantaa18.00
To 10.6.Mynämäen Vesa-Hyvinkään Tahko18.00
La 12.6.Lahden Mailaveikot-Roihu, Helsinki17.00
La 12.6.Loimaan Palloilijat-Espoon Pesis14.00
Su 13.6.Päiväkummun Pesis, Vantaa-Turku-Pesis13.00
Ke 16.6.Hyvinkään Tahko-Lahden Mailaveikot18.00
Ke 16.6.Mynämäen Vesa-Loimaan Palloilijat18.00
Ke 16.6.Espoon PesisPäiväkummun Pesis, Vantaa18.00
La 19.6.Hyvinkään Tahko-Roihu, Helsinki13.00
La 19.6.Espoon Pesis-Lahden Mailaveikot15.00
Su 20.6.Päiväkummun Pesis, Vantaa-Loimaan Palloilijat13.00
Ti 22.6.Turku-Pesis-Mynämäen Vesa18.00
Ke 23.6.Päiväkummun Pesis, Vantaa-Hyvinkään Tahko18.00
Ke 23.6.Loimaan Palloilijat-Lahden Mailaveikot18.00
Ti 29.6.Mynämäen Vesa-Roihu, Helsinki18.00
Ke 30.6.Lahden Mailaveikot-Hyvinkään Tahko18.00
Ke 30.6.Loimaan Palloilijat-Turku-Pesis18.00
La 3.7.Roihu, Helsinki-Mynämäen Vesa14.00
La 3.7.Loimaan Palloilijat-Hyvinkään Tahko14.00
Su 4.7.Päiväkummun Pesis, Vantaa-Lahden Mailaveikot13.00
Ma 5.7.Hyvinkään Tahko-Loimaan Palloilijat18.00Martin kenttä
Ti 6.7.Espoon Pesis-Mynämäen Vesa18.00
Ke 7.7.Espoon Pesis-Turku-Pesis18.00
To 8.7.Lahden Mailaveikot-Päiväkummun Pesis, Vantaa18.00
La 10.7.Mynämäen Vesa-Päiväkummun Pesis, Vantaa16.00
Su 11.7.Loimaan Palloilijat-Roihu, Helsinki15.00
Ti 13.7.Hyvinkään Tahko-Mynämäen Vesa18.00
Ke 14.7.Turku-Pesis-Päiväkummun Pesis, Vantaa18.00
La 17.7.Roihu, Helsinki-Turku-Pesis13.00
La 17.7.Mynämäen Vesa-Lahden Mailaveikot16.00
Su 18.7.Päiväkummun Pesis, Vantaa-Espoon Pesis13.00
Su 18.7.Turku-Pesis-Hyvinkään Tahko14.00
Su 18.7.Lahden Mailaveikot-Mynämäen Vesa15.00
To 22.7.Turku-Pesis-Espoon Pesis18.30
To 22.7.Loimaan Palloilijat-Mynämäen Vesa18.00
Su 25.7.Espoon Pesis-Hyvinkään Tahko15.00
Ma 26.7.Päiväkummun Pesis, Vantaa-Mynämäen Vesa18.00
Ti 27.7.Turku-Pesis-Roihu, Helsinki18.00
Ke 28.7.Mynämäen Vesa-Espoon Pesis18.00
Ke 28.7.Roihu, Helsinki-Lahden Mailaveikot18.00
Pe 30.7.Hyvinkään Tahko-Päiväkummun Pesis, Vantaa18.00
La 31.7.Roihu, Helsinki-Espoon Pesis14.00
La 31.7.Lahden Mailaveikot-Loimaan Palloilijat15.00
Ti 3.8.Espoon Pesis-Loimaan Palloilijat18.00
Ke 4.8.Päiväkummun Pesis, Vantaa-Roihu, Helsinki18.00
To 5.8.Hyvinkään Tahko-Turku-Pesis18.00
Ti 10.8.Roihu, Helsinki-Hyvinkään Tahko18.00
Ti 10.8.Lahden Mailaveikot-Espoon Pesis18.00
Ti 10.8.Mynämäen Vesa-Turku-Pesis18.00
Ti 10.8.Loimaan Palloilijat-Päiväkummun Pesis, Vantaa18.00
To 12.8.Roihu, Helsinki-Loimaan Palloilijat18.00
La 14.8.Turku-Pesis-Lahden Mailaveikot14.00
La 14.8.Hyvinkään Tahko-Espoon Pesis17.30Martin kenttä
Su 15.8.Lahden Mailaveikot-Turku-Pesis15.00

Itälohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ke 2.6.Siilinjärven Pesis-Viinijärven Urheilijat18.00
Pe 4.6.Haminan Palloilijat-Joroisten Urheilijat18.00
Pe 4.6.Viinijärven Urheilijat-Kirittäret, Jyväskylä18.00
Ke 9.6.Haminan Palloilijat-Pesä Ysit, Lappeenranta18.00
To 10.6.Siilinjärven Pesis-Pesä Ysit, Lappeenranta18.00
To 10.6.Joensuun Maila-Haminan Palloilijat17.00
La 12.6.Viinijärven Urheilijat-Kuusankosken Puhti15.00
La 12.6.Siilinjärven Pesis-Joroisten Urheilijat12.00
Su 13.6.Joensuun Maila-Kuusankosken Puhti13.00
Su 13.6.Kirittäret, Jyväskylä-Pesä Ysit, Lappeenranta13.00
Ma 14.6.Joroisten Urheilijat-Haminan Palloilijat18.00
Ke 16.6.Kuusankosken Puhti-Haminan Palloilijat18.00
La 19.6.Joroisten Urheilijat-Siilinjärven Pesis15.00
Su 20.6.Joensuun Maila-Pesä Ysit, Lappeenranta12.00
Su 20.6.Kirittäret, Jyväskylä-Kuusankosken Puhti13.00
Su 20.6.Viinijärven Urheilijat-Pesä Ysit, Lappeenranta17.00
Ti 22.6.Pesä Ysit, Lappeenranta-Kuusankosken Puhti18.00
Ke 23.6.Joroisten Urheilijat-Kirittäret, Jyväskylä18.00
Ke 30.6.Viinijärven Urheilijat-Joensuun Maila18.00
Pe 2.7.Haminan Palloilijat-Siilinjärven Pesis18.00Ruissalo
La 3.7.Pesä Ysit, Lappeenranta-Kirittäret, Jyväskylä13.00
La 3.7.Kuusankosken Puhti-Siilinjärven Pesis13.00
Su 4.7.Pesä Ysit, Lappeenranta-Joensuun Maila12.00
To 8.7.Kirittäret, Jyväskylä-Joroisten Urheilijat18.00
La 10.7.Pesä Ysit, Lappeenranta-Viinijärven Urheilijat13.00
La 10.7.Joroisten Urheilijat-Kuusankosken Puhti15.00
La 10.7.Joensuun Maila-Siilinjärven Pesis
Su 11.7.Kirittäret, Jyväskylä-Joensuun Maila13.00
Ti 13.7.Joensuun Maila-Kirittäret, Jyväskylä18.00
Ke 14.7.Joroisten Urheilijat-Viinijärven Urheilijat18.00
Ke 14.7.Haminan Palloilijat-Kuusankosken Puhti18.00
Ke 14.7.Siilinjärven Pesis-Joensuun Maila18.00
La 17.7.Haminan Palloilijat-Kirittäret, Jyväskylä13.00
La 17.7.Pesä Ysit, Lappeenranta-Siilinjärven Pesis13.00
La 17.7.Kuusankosken Puhti-Joensuun Maila15.00
Su 18.7.Kuusankosken Puhti-Kirittäret, Jyväskylä13.00
Su 18.7.Joroisten Urheilijat-Pesä Ysit, Lappeenranta13.00
La 24.7.Pesä Ysit, Lappeenranta-Joroisten Urheilijat13.00
La 24.7.Viinijärven Urheilijat-Siilinjärven Pesis17.00
Ke 28.7.Kirittäret, Jyväskylä-Siilinjärven Pesis18.00
Ke 28.7.Joroisten Urheilijat-Joensuun Maila18.00
To 29.7.Kirittäret, Jyväskylä-Haminan Palloilijat18.00
To 29.7.Kuusankosken Puhti-Pesä Ysit, Lappeenranta18.00
La 31.7.Haminan Palloilijat-Joensuun Maila14.00
La 31.7.Viinijärven Urheilijat-Joroisten Urheilijat15.00
La 31.7.Siilinjärven Pesis-Kuusankosken Puhti15.00
Su 1.8.Joensuun Maila-Joroisten Urheilijat13.00
Ti 3.8.Viinijärven Urheilijat-Haminan Palloilijat18.00
Ke 4.8.Siilinjärven Pesis-Haminan Palloilijat17.30
To 5.8.Kirittäret, Jyväskylä-Viinijärven Urheilijat18.00
Ti 10.8.Joensuun Maila-Viinijärven Urheilijat18.00
Ti 10.8.Siilinjärven Pesis-Kirittäret, Jyväskylä18.00
Ti 10.8.Kuusankosken Puhti-Joroisten Urheilijat18.00
Ti 10.8.Pesä Ysit, Lappeenranta-Haminan Palloilijat18.00
La 14.8.Kuusankosken Puhti-Viinijärven Urheilijat13.00
Su 15.8.Haminan Palloilijat-Viinijärven Urheilijat13.00

Lounaislohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Su 30.5.Mailajuniorit, Kankaanpää-Manse PP, Tampere16.00
Ke 2.6.Laitilan Jyske-Ruoveden Pirkat18.00
Ke 2.6.Ikaalisten Tarmo-Kokemäen Kova-Väki18.00
To 3.6.Fera, Rauma-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
Su 6.6.Ikaalisten Tarmo-Mailajuniorit, Kankaanpää15.00
Ma 7.6.Pesäkarhut 2, Pori-Kokemäen Kova-Väki18.00
Ti 8.6.Pesäkarhut 1, Pori-Fera, Rauma18.00
Ti 8.6.Ruoveden Pirkat-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
Ke 9.6.Laitilan Jyske-Kokemäen Kova-Väki18.00
Ke 9.6.Manse PP, Tampere-Ikaalisten Tarmo18.00
To 10.6.Pesäkarhut 2, Pori-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
La 12.6.Kokemäen Kova-Väki-Manse PP, Tampere14.00
La 12.6.Pesäkarhut 2, Pori-Laitilan Jyske14.00
La 12.6.Fera, Rauma-Ikaalisten Tarmo17.00
Ti 15.6.Laitilan Jyske-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
Ti 15.6.Ikaalisten Tarmo-Manse PP, Tampere18.00
Ke 16.6.Fera, Rauma-Ruoveden Pirkat18.00
La 19.6.Laitilan Jyske-Fera, Rauma12.00
La 19.6.Manse PP, Tampere-Mailajuniorit, Kankaanpää12.00
La 19.6.Pesäkarhut 2, Pori-Ikaalisten Tarmo13.00
Ti 22.6.Pesäkarhut 1, Pori-Laitilan Jyske18.00
Ti 22.6.Mailajuniorit, Kankaanpää-Fera, Rauma18.00
Ke 23.6.Ruoveden Pirkat-Kokemäen Kova-Väki18.00
Ke 23.6.Pesäkarhut 1, Pori-Pesäkarhut 2, Pori18.00
Ti 29.6.Fera, Rauma-Kokemäen Kova-Väki18.00
Ti 29.6.Laitilan Jyske-Pesäkarhut 1, Pori18.00
To 1.7.Ikaalisten Tarmo-Ruoveden Pirkat18.00
La 3.7.Manse PP, Tampere-Fera, Rauma12.00
La 3.7.Kokemäen Kova-Väki-Ruoveden Pirkat14.00
Ti 6.7.Mailajuniorit, Kankaanpää-Pesäkarhut 2, Pori18.00
Ke 7.7.Pesäkarhut 1, Pori-Ikaalisten Tarmo18.00
Pe 9.7.Mailajuniorit, Kankaanpää-Kokemäen Kova-Väki18.00
La 10.7.Manse PP, Tampere-Ruoveden Pirkat12.00
La 10.7.Ikaalisten Tarmo-Pesäkarhut 2, Pori15.00
La 10.7.Fera, Rauma-Laitilan Jyske17.00
Su 11.7.Manse PP, Tampere-Pesäkarhut 2, Pori12.00
Su 11.7.Mailajuniorit, Kankaanpää-Ikaalisten Tarmo15.00
Ma 12.7.Pesäkarhut 1, Pori-Kokemäen Kova-Väki18.00
Ke 14.7.Mailajuniorit, Kankaanpää-Pesäkarhut 1, Pori18.00
Ke 14.7.Kokemäen Kova-Väki-Pesäkarhut 2, Pori18.00
La 17.7.Laitilan Jyske-Pesäkarhut 2, Pori16.00
Su 18.7.Manse PP, Tampere-Kokemäen Kova-Väki16.00
Su 18.7.Ruoveden Pirkat-Ikaalisten Tarmo16.00
To 22.7.Pesäkarhut 2, Pori-Ruoveden Pirkat18.00
La 24.7.Ruoveden Pirkat-Pesäkarhut 2, Pori16.00
Ma 26.7.Kokemäen Kova-Väki-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
Ti 27.7.Pesäkarhut 1, Pori-Manse PP, Tampere18.00
Ti 27.7.Ikaalisten Tarmo-Fera, Rauma18.00
Ke 28.7.Mailajuniorit, Kankaanpää-Laitilan Jyske18.00
Ke 28.7.Manse PP, Tampere-Pesäkarhut 1, Pori18.00
To 29.7.Ruoveden Pirkat-Fera, Rauma18.00
La 31.7.Fera, Rauma-Pesäkarhut 1, Pori13.00
La 31.7.Kokemäen Kova-Väki-Ikaalisten Tarmo14.00
La 31.7.Ruoveden Pirkat-Laitilan Jyske16.00
Su 1.8.Manse PP, Tampere-Laitilan Jyske12.00
Ti 3.8.Mailajuniorit, Kankaanpää-Ruoveden Pirkat18.00
Ti 3.8.Kokemäen Kova-Väki-Pesäkarhut 1, Pori18.00
Ti 3.8.Pesäkarhut 2, Pori-Manse PP, Tampere18.00
To 5.8.Pesäkarhut 2, Pori-Pesäkarhut 1, Pori18.00
To 5.8.Laitilan Jyske-Ikaalisten Tarmo18.00
To 5.8.Fera, Rauma-Manse PP, Tampere18.00
Su 8.8.Ruoveden Pirkat-Manse PP, Tampere16.00
Ma 9.8.Ikaalisten Tarmo-Pesäkarhut 1, Pori18.00
Ke 11.8.Pesäkarhut 2, Pori-Fera, Rauma18.00
Ke 11.8.Ruoveden Pirkat-Pesäkarhut 1, Pori18.00
Ke 11.8.Kokemäen Kova-Väki-Laitilan Jyske18.00
Pe 13.8.Ikaalisten Tarmo-Laitilan Jyske18.00
La 14.8.Fera, Rauma-Pesäkarhut 2, Pori13.00
La 14.8.Pesäkarhut 1, Pori-Ruoveden Pirkat15.00
Ma 16.8.Pesäkarhut 1, Pori-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
Ti 17.8.Kokemäen Kova-Väki-Fera, Rauma17.30
Ke 18.8.Laitilan Jyske-Manse PP, Tampere17.30

Länsilohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Su 16.5.Kinnulan Kimmot-Ylistaron Kilpa-Veljet14.00
Su 16.5.Nurmon Jymy-Alajärven Ankkurit17.00
La 22.5.Seinäjoen Maila-Jussit-Ylihärmän Pesis-Junkkarit13.00
La 22.5.Ylistaron Kilpa-Veljet-Kinnulan Kimmot15.00
Su 23.5.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Kinnulan Kimmot14.00
Pe 28.5.Nurmon Jymy-Mailattaret, Vaasa18.00
La 29.5.Ylistaron Kilpa-Veljet-Ylihärmän Pesis-Junkkarit12.00
La 29.5.Kinnulan Kimmot-Seinäjoen Maila-Jussit14.00
La 29.5.Toholammin Urheilijat-Nurmon Jymy14.00
Su 30.5.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Alajärven Ankkurit14.00
Ti 1.6.Alajärven Ankkurit-Kinnulan Kimmot18.00
To 3.6.Nurmon Jymy-Ylistaron Kilpa-Veljet18.00
Ti 8.6.Kinnulan Kimmot-Kannuksen Ura18.00
Ke 9.6.Ylistaron Kilpa-Veljet-Mailattaret, Vaasa18.00
Ke 9.6.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Nurmon Jymy18.00
La 12.6.Seinäjoen Maila-Jussit-Alajärven Ankkurit13.00
La 12.6.Mailattaret, Vaasa-Ylihärmän Pesis-Junkkarit13.00
Su 13.6.Mailattaret, Vaasa-Kinnulan Kimmot13.00
Su 13.6.Toholammin Urheilijat-Ylistaron Kilpa-Veljet14.00
Ti 15.6.Toholammin Urheilijat-Mailattaret, Vaasa18.00
Ke 16.6.Kannuksen Ura-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
To 17.6.Kinnulan Kimmot-Mailattaret, Vaasa18.00
Pe 18.6.Seinäjoen Maila-Jussit-Nurmon Jymy18.00
La 19.6.Alajärven Ankkurit-Ylistaron Kilpa-Veljet13.00
Su 20.6.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Toholammin Urheilijat14.00
Ti 22.6.Alajärven Ankkurit-Nurmon Jymy18.00
Ti 22.6.Seinäjoen Maila-Jussit-Mailattaret, Vaasa18.00
Ti 22.6.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Ylistaron Kilpa-Veljet18.00
Ke 23.6.Kinnulan Kimmot-Toholammin Urheilijat18.00
To 24.6.Alajärven Ankkurit-Kannuksen Ura18.00
TI 29.6.Ylistaron Kilpa-Veljet-Kannuksen Ura18.00
Ke 30.6.Toholammin Urheilijat-Kinnulan Kimmot18.00
Pe 2.7.Seinäjoen Maila-Jussit-Toholammin Urheilijat18.00
La 3.7.Mailattaret, Vaasa-Alajärven Ankkurit13.00
La 3.7.Kinnulan Kimmot-Nurmon Jymy13.00
La 3.7.Toholammin Urheilijat-Seinäjoen Maila-Jussit14.00
Su 4.7.Kannuksen Ura-Nurmon Jymy15.00
Ti 6.7.Seinäjoen Maila-Jussit-Ylistaron Kilpa-Veljet18.00
Ti 6.7.Alajärven Ankkurit-Toholammin Urheilijat18.00
Ti 6.7.Kinnulan Kimmot-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
To 8.7.Kannuksen Ura-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Pe 9.7.Ylistaron Kilpa-Veljet-Toholammin Urheilijat18.00
La 10.7.Ylistaron Kilpa-Veljet-Seinäjoen Maila-Jussit13.00
La 10.7.Nurmon JymyKinnulan Kimmot17.00
Su 11.7.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Mailattaret, Vaasa14.00
Su 11.7.Kannuksen Ura-Mailattaret, Vaasa18.00
Ma 12.7.Toholammin Urheilijat-Kannuksen Ura18.00
Ke 14.7.Alajärven Ankkurit-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
To 15.7.Mailattaret, Vaasa-Kannuksen Ura18.00
Pe 16.7.Ylistaron Kilpa-Veljet-Alajärven Ankkurit18.00
Ke 21.7.Nurmon Jymy-Toholammin Urheilijat18.00
La 24.7.Ylistaron Kilpa-Veljet-Nurmon Jymy15.00
Su 25.7.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Kannuksen Ura13.00
Su 25.7.Seinäjoen Maila-Jussit-Kinnulan Kimmot13.00
Ti 27.7.Toholammin Urheilijat-Alajärven Ankkurit18.00
To 29.7.Kannuksen Ura-Kinnulan Kimmot18.00
To 29.7.Mailattaret, Vaasa-Toholammin Urheilijat18.00
To 29.7.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
La 31.7.Alajärven Ankkurit-Seinäjoen Maila-Jussit13.00
La 31.7.Mailattaret, Vaasa-Ylistaron Kilpa-Veljet13.00
Su 1.8.Nurmon Jymy-Ylihärmän Pesis-Junkkarit14.00
Su 1.8.Kinnulan Kimmot-Alajärven Ankkurit14.00
Ti 3.8.Seinäjoen Maila-Jussit-Kannuksen Ura18.00
To 5.8.Kannuksen Ura-Ylistaron Kilpa-Veljet18.00
Ti 10.8.Nurmon Jymy-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Ti 10.8.Toholammin Urheilijat-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Ti 10.8.Kannuksen Ura-Alajärven Ankkurit18.00
To 12.8.Kannuksen Ura-Toholammin Urheilijat18.00
Pe 13.8.Alajärven Ankkurit-Mailattaret, Vaasa18.00
Su 15.8.Mailattaret, Vaasa-Nurmon Jymy13.00
Ma 16.8.Mailattaret, Vaasa-Seinäjoen Maila-Jussit17.30
Ti 17.8.Nurmon Jymy-Kannuksen Ura17.30

Pohjoislohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
La 15.5.Haapajärven Pesä-Kiilat-Kajaanin Pallokerho13.00
La 15.5.Oulaisten Huima-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi13.00
Su 16.5.Kempeleen Kiri-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi12.00
xx.xx.Haapajärven Pesä-Kiilat-Tyrnävän Tempaus18.00Siirtyy
Ke 19.5.Oulunsalon Vasama-Kempeleen Kiri18.00
Pe 21.5.Kajaanin Pallokerho-Oulun Lippo Juniorit18.00
La 22.5.Kempeleen Kiri-Haapajärven Pesä-Kiilat13.00
La 22.5.Kajaanin Pallokerho-Oulaisten Huima13.00
La 22.5.Tyrnävän Tempaus-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi14.00
La 22.5.Ylivieskan Kuula-Simon Kiri15.00
Ti 25.5.Simon Kiri-Tyrnävän Tempaus18.00
La 29.5.Kempeleen Kiri-Oulaisten Huima12.00
La 29.5.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Kajaanin Pallokerho15.00
La 29.5.Haapajärven Pesä-Kiilat-Ylivieskan Kuula15.00
Su 30.5.Oulunsalon Vasama-Simon Kiri14.00
Ke 2.6.Oulaisten Huima-Oulunsalon Vasama18.00
Ke 2.6.Tyrnävän Tempaus-Oulun Lippo Juniorit18.00
To 3.6.Ylivieskan Kuula-Kempeleen Kiri18.00
Ti 8.6.Tyrnävän Tempaus-Kempeleen Kiri18.00
Ke 9.6.Haapajärven Pesä-Kiilat-Oulaisten Huima18.00
Ke 9.6.Ylivieskan Kuula-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ke 9.6.Simon Kiri-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi18.00
Pe 11.6.Kajaanin Pallokerho-Tyrnävän Tempaus18.00
La 12.6.Simon Kiri-Haapajärven Pesä-Kiilat13.00
La 12.6.Oulaisten Huima-Oulun Lippo Juniorit13.00
La 12.6.Kempeleen Kiri-Oulunsalon Vasama17.00
Su 13.6.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Haapajärven Pesä-Kiilat13.00
Su 13.6.Kajaanin Pallokerho-Ylivieskan Kuula13.00
Ti 15.6.Oulaisten Huima-Tyrnävän Tempaus18.00
Ke 16.6.Oulunsalon Vasama-Kajaanin Pallokerho18.00
Ke 16.6.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Kempeleen Kiri18.00
To 17.6.Oulun Lippo Juniorit-Tyrnävän Tempaus18.00
La 19.6.Kempeleen Kiri-Ylivieskan Kuula12.00
La 19.6.Oulun Lippo Juniorit-Oulaisten Huima12.00
La 19.6.Kajaanin Pallokerho-Simon Kiri13.00
La 19.6.Haapajärven Pesä-Kiilat-Oulunsalon Vasama15.00
Su 20.6.Ylivieskan Kuula-Oulaisten Huima15.00
Ti 22.6.Kajaanin Pallokerho-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ti 22.6.Kempeleen Kiri-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ti 22.6.Tyrnävän Tempaus-Simon Kiri18.00
Ti 29.6.Kajaanin Pallokerho-Kempeleen Kiri18.00
Ke 30.6.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Simon Kiri18.00
Ke 30.6.Oulaisten Huima-Ylivieskan Kuula18.00
Ke 30.6.Oulunsalon Vasama-Oulun Lippo Juniorit18.00
Pe 2.7.Tyrnävän Tempaus-Oulaisten Huima18.00
La 3.7.Oulun Lippo Juniorit-Simon Kiri12.00
La 3.7.Ylivieskan Kuula-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi15.00
La 3.7.Kempeleen Kiri-Kajaanin Pallokerho17.00
Su 4.7.Haapajärven Pesä-Kiilat-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi14.00
Ke 7.7.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Oulunsalon Vasama18.00
Ke 7.7.Oulun Lippo Juniorit-Ylivieskan Kuula18.00
To 8.7.Haapajärven Pesä-Kiilat-Kempeleen Kiri18.00
Pe 9.7.Simon Kiri-Oulun Lippo Juniorit18.00
La 10.7.Simon Kiri-Ylivieskan Kuula12.00
Su 11.7.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Ylivieskan Kuula13.00
Su 11.7.Haapajärven Pesä-Kiilat-Oulun Lippo Juniorit14.00
Ti 13.7.Simon Kiri-Oulunsalon Vasama18.00
Ke 14.7.Oulunsalon Vasama-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ke 14.7.Tyrnävän Tempaus-Ylivieskan Kuula18.00
To 15.7.Oulun Lippo Juniorit-Kempeleen Kiri18.00
La 17.7.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Tyrnävän Tempaus13.00
La 17.7.Haapajärven Pesä-Kiilat-Simon Kiri15.00
La 17.7.Ylivieskan Kuula-Oulunsalon Vasama15.00
Su 18.7.Oulun Lippo Juniorit-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi12.00
Su 18.7.Oulaisten Huima-Kajaanin Pallokerho13.00
Su 25.7.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Oulaisten Huima13.00
Su 25.7.Simon Kiri-Kajaanin Pallokerho11.30
Ti 27.7.Kempeleen Kiri-Tyrnävän Tempaus18.00
Ke 28.7.Ylivieskan Kuula-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
To 29.7.Oulunsalon Vasama-Tyrnävän Tempaus18.00
La 31.7.Kajaanin Pallokerho-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi13.00
La 31.7.Kempeleen Kiri-Simon Kiri13.00
Su 1.8.Simon Kiri-Oulaisten Huima13.00
Su 1.8.Oulun Lippo Juniorit-Kajaanin Pallokerho13.00
Su 1.8.Oulunsalon Vasama-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi14.00
Ti 3.8.Tyrnävän Tempaus-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ke 4.8.Oulun Lippo Juniorit-Oulunsalon Vasama18.00
Ke 4.8.Oulaisten Huima-Kempeleen Kiri18.00
To 5.8.Tyrnävän Tempaus-Kajaanin Pallokerho18.00
To 5.8.Oulunsalon Vasama-Ylivieskan Kuula18.00
Ke 11.8.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ke 11.8.Oulaisten Huima-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ke 11.8.Simon Kiri-Kempeleen Kiri18.00
Ke 11.8.Ylivieskan Kuula-Tyrnävän Tempaus18.00
Ke 11.8.Kajaanin Pallokerho-Oulunsalon Vasama18.00
To 12.8.Ylivieskan Kuula-Kajaanin Pallokerho18.00
La 14.8.Oulunsalon Vasama-Oulaisten Huima12.00
Su 15.8.Oulaisten Huima-Simon Kiri12.00
Su 15.8.Tyrnävän Tempaus-Oulunsalon Vasama15.00
Ke 18.8.Oulun Lippo Juniorit-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00

Lohkojen loppuottelut (2 voittoa)

PvmKotijoukkue Vierasjoukkue Huom!
La 21.8.Lohkon loppuottelu 1Alustava
Su 22.8.Lohkon loppuottelu 2Alustava
Ke 25.8.Lohkon loppuottelu 3Alustava

Karsintasarja Ykköspesikseen

1 = paras lohkovoittaja
2 = toiseksi paras lohkovoittaja
3 = kolmanneksi paras lohkovoittaja
4 = neljänneksi paras lohkovoittaja
5 = viidenneksi paras lohkovoittaja

PvmKotijoukkue Vierasjoukkue Huom!
La 28.8.5-1Alustava*
La 28.8.4-2Alustava*
Su 29.8.2-5Alustava*
Su 29.8.3-4Alustava*
La 4.9.1-2Alustava*
La 4.9.5-3Alustava*
Su 5.9.4-5Alustava*
Su 5.9.3-1Alustava*
La 11.9.2-3Alustava*
La 11.9.1-4Alustava*

*) Mikäli jollekin joukkueelle tulee kaksi pitkää vierasottelua, tälle joukkueelle annetaan mahdollisuus pelata ko. ottelut vierastuplana. Muut ottelut siirretään tarvittaessa pois alta uusiin ajankohtiin.

*) Ottelupäällekkäisyyksien purkamiseen käytetään tarvittaessa arkipäiviä ja sunnuntaita 12.9.

Naisten suomensarjan lohkojako ja sarjajärjestelmä

Avaa pdf-tiedosto viereisestä logosta