Valitse sivu

Tyttöjen Superpesis

Lohko A

Espoon Pesis
Haminan Palloilijat
Hyvinkään Tahko
Roihu, Helsinki

D-lohko

Joensuun Maila
Kirittäret, Jyväskylä
Siilinjärven Pesis

Lohko B

Fera, Rauma
Hämeenkyrön Räpsä
Laitilan Jyske
Pesäkarhut, Pori

Lohko E

Kempeleen Kiri 1
Pattijoen Urheilijat, Raahe
Vimpelin Veto
Ylivieskan Kuula

Lohko C

Lapuan Virkiä
Mailattaret, Vaasa
Seinäjoen Maila-Jussit
Ylihärmän Pesis-Junkkarit

Lohko F

Haapajärven Pesä-Kiilat
Kajaanin Pallokerho
Kempeleen Kiri 2
Oulun Lippo Juniorit

A-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ma 3.5.Roihu, Helsinki-Haminan Palloilijat18.00
Ma 3.5.Espoon Pesis-Hyvinkään Tahko18.00
To 6.5.Espoon Pesis-Haminan Palloilijat18.00
To 6.5.Hyvinkään Tahko-Roihu, Helsinki18.00
Ma 10.5.Haminan Palloilijat-Hyvinkään Tahko18.00
Ma 10.5.Roihu, Helsinki-Espoon Pesis18.00
Pe 14.5.Hyvinkään Tahko-Espoon Pesis18.00
Ma 17.5.Haminan Palloilijat-Roihu, Helsinki18.00
Ma 24.5.Haminan Palloilijat-Espoon Pesis18.00
Ti 25.5.Roihu, Helsinki-Hyvinkään Tahko18.00
Ma 31.5.Hyvinkään Tahko-Haminan Palloilijat18.00
Ma 31.5.Espoon Pesis-Roihu, Helsinki18.00

B-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ma 3.5.Laitilan Jyske-Pesäkarhut-Akatemia, Pori18.00
Ma 3.5.Hämeenkyrön Räpsä-Fera, Rauma18.00
To 6.5.Hämeenkyrön Räpsä-Pesäkarhut-Akatemia, Pori18.00
To 6.5.Fera, Rauma-Laitilan Jyske18.00
Ma 10.5.Pesäkarhut-Akatemia, Pori-Fera, Rauma18.00
Ma 17.5.Pesäkarhut-Akatemia, Pori-Laitilan Jyske18.00
Ma 17.5.Fera, Rauma-Hämeenkyrön Räpsä18.00
Ti 18.5.Pesäkarhut-Akatemia, Pori-Hämeenkyrön Räpsä18.00
Pe 21.5.Laitilan Jyske-Hämeenkyrön Räpsä18.00
Ma 24.5.Laitilan Jyske-Fera, Rauma18.00
Ma 31.5.Fera, Rauma-Pesäkarhut-Akatemia, Pori18.00
Ma 31.5.Hämeenkyrön Räpsä-Laitilan Jyske18.00

C-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ma 3.5.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Ma 3.5.Mailattaret, Vaasa-Lapuan Virkiä18.00
To 6.5.Seinäjoen Maila-Jussit-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Ti 11.5.Mailattaret, Vaasa-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Ke 12.5.Lapuan Virkiä-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Ti 18.5.Lapuan Virkiä-Mailattaret, Vaasa18.00
To 20.5.Seinäjoen Maila-Jussit-Lapuan Virkiä18.00
Pe 21.5.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Mailattaret, Vaasa18.00
Ti 25.5.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Lapuan Virkiä18.00
Ke 26.5.Seinäjoen Maila-Jussit-Mailattaret, Vaasa18.00
Ma 31.5.Lapuan Virkiä-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Ma 31.5.Mailattaret, Vaasa-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00

D-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ma 3.5.Kirittäret, Jyväskylä-Joensuun Maila18.00
To 6.5.Joensuun Maila-Siilinjärven Pesis18.00
Ma 10.5.Siilinjärven Pesis-Kirittäret, Jyväskylä18.00
Ti 18.5.Siilinjärven Pesis-Joensuun Maila18.00
Ma 24.5.Kirittäret, Jyväskylä-Siilinjärven Pesis18.00
Ti 1.6.Joensuun Maila-Kirittäret, Jyväskylä18.00

E-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ma 3.5.Vimpelin Veto-Kempeleen Kiri 118.00
Ma 3.5.Ylivieskan Kuula-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
To 6.5.Ylivieskan Kuula-Kempeleen Kiri 118.00
To 6.5.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Vimpelin Veto18.00
Ma 10.5.Kempeleen Kiri 1-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
Ma 10.5.Vimpelin Veto-Ylivieskan Kuula18.00
Ma 17.5.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Ylivieskan Kuula18.00
Ti 18.5.Kempeleen Kiri 1-Vimpelin Veto18.00
Ma 24.5.Vimpelin Veto-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
Ti 25.5.Kempeleen Kiri 1-Ylivieskan Kuula18.00
Ma 31.5.Ylivieskan Kuula-Vimpelin Veto18.00
Ti 1.6.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Kempeleen Kiri 118.00
Pe 9.7.Itä, tytöt-Länsi, tytöt18.30Porissa

F-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ti 4.5.Kempeleen Kiri 2-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ti 4.5.Haapajärven Pesä-Kiilat-Kajaanin Pallokerho18.00
To 6.5.Kempeleen Kiri 2-Kajaanin Pallokerho18.00
La 8.5.Kajaanin Pallokerho-Oulun Lippo Juniorit15.00
Ti 11.5.Haapajärven Pesä-Kiilat-Kempeleen Kiri 218.00
Ma 17.5.Kajaanin Pallokerho-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ma 17.5.Oulun Lippo Juniorit-Kempeleen Kiri 218.00
Su 23.5.Haapajärven Pesä-Kiilat-Oulun Lippo Juniorit15.00
Ti 25.5.Kajaanin Pallokerho-Kempeleen Kiri 218.00
To 27.5.Oulun Lippo Juniorit-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ma 31.5.Kempeleen Kiri 2-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ti 1.6.Oulun Lippo Juniorit-Kajaanin Pallokerho18.00
Pe 9.7.Itä, tytöt-Länsi, tytöt18.30Porissa

Loppusarjakarsinta

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ma 7.6.G2-H3
Ma 7.6.H2-I3
Ma 7.6.I2-G3
Ma 7.6.G2-H3
Ma 7.6.H2-I3
Ma 7.6.I2-G3
Ma 14.6.H3-G2
Ma 14.6.I3-H2
Ma 14.6.G3-I2
Ma 14.6.H3-G2
Ma 14.6.I3-H2
Ma 14.6.G3-I2

Ylempi loppusarja, A-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ma 21.6.A1-I2/G3
Ma 21.6.B1-H2/I3
Ma 21.6.C1-G2/H3
Ma 28.6.G2/H3-A1
Ma 28.6.H2/I3-C1
Ma 28.6.I2/G3-B1
To 1.7.A1-B1
To 1.7.C1-I2/G3
To 1.7.G2/H3-H2/I3
Ma 5.7.A1-H2/I3
Ma 5.7.I2/G3-G2/H3
Ma 5.7.B1-C1
Pe 9.7.Itä, tytöt-Länsi, tytöt18.30Porissa
Ma 12.7.C1-A1
Ma 12.7.G2/H3-B1
Ma 12.7.H2/I3-I2/G3
To 15.7.I2/G3-A1
To 15.7.H2/I3-B1
To 15.7.G2/H3-C1
Ma 26.7.A1-G2/H3
Ma 26.7.C1-H2/I3
Ma 26.7.B1-I2/G3
To 29.7.B1-A1
To 29.7.I2/G3-C1
To 29.7.H2/I3-G2/H3
Ma 2.8.H2/I3-A1
Ma 2.8.G2/H3-I2/G3
Ma 2.8.C1-B1
Ma 9.8.A1-C1
Ma 9.8.B1-G2/H3
Ma 9.8.I2/G3-H2/I3

Ylempi loppusarja, B-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ma 21.6.D1-I2/G3
Ma 21.6.E1-H2/I3
Ma 21.6.F1-G2/H3
Ma 28.6.G2/H3-D1
Ma 28.6.H2/I3-F1
Ma 28.6.I2/G3-E1
To 1.7.D1-E1
To 1.7.F1-I2/G3
To 1.7.G2/H3-H2/I3
Ma 5.7.D1-H2/I3
Ma 5.7.I2/G3-G2/H3
Ma 5.7.E1-F1
Pe 9.7.Itä, tytöt-Länsi, tytöt18.30Porissa
Ma 12.7.F1-D1
Ma 12.7.G2/H3-E1
Ma 12.7.H2/I3-I2/G3
To 15.7.I2/G3-D1
To 15.7.H2/I3-E1
To 15.7.G2/H3-F1
Ma 26.7.D1-G2/H3
Ma 26.7.F1-H2/I3
Ma 26.7.E1-I2/G3
To 29.7.E1-D1
To 29.7.I2/G3-F1
To 29.7.H2/I3-G2/H3
Ma 2.8.H2/I3-D1
Ma 2.8.G2/H3-I2/G3
Ma 2.8.F1-E1
Ma 9.8.D1-F1
Ma 9.8.E1-G2/H3
Ma 9.8.I2/G3-H2/I3

Alempi loppusarja, C-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ma 21.6.A4-I2/G3
Ma 21.6.B4-H2/I3
Ma 21.6.C4-G2/H3
Ma 28.6.G2/H3-A4
Ma 28.6.H2/I3-C4
Ma 28.6.I2/G3-B4
To 1.7.A4-B4
To 1.7.C4-I2/G3
To 1.7.G2/H3-H2/I3
Ma 5.7.A4-H2/I3
Ma 5.7.I2/G3-G2/H3
Ma 5.7.B4-C4
Pe 9.7.Itä, tytöt-Länsi, tytöt18.30Porissa
Ma 12.7.C4-A4
Ma 12.7.G2/H3-B4
Ma 12.7.H2/I3-I2/G3
To 15.7.I2/G3-A4
To 15.7.H2/I3-B4
To 15.7.G2/H3-C4
Ma 26.7.A4-G2/H3
Ma 26.7.C4-H2/I3
Ma 26.7.B4-I2/G3
To 29.7.B4-A4
To 29.7.I2/G3-C4
To 29.7.H2/I3-G2/H3
Ma 2.8.H2/I3-A4
Ma 2.8.G2/H3-I2/G3
Ma 2.8.C4-B4
Ma 9.8.A4-C4
Ma 9.8.B4-G2/H3
Ma 9.8.I2/G3-H2/I3

Alempi loppusarja, D-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ma 21.6.F4-I2/G3
Ma 21.6.E4-H2/I3
Ma 28.6.I2/G3-E4
Ma 28.6.G2/H3-F4
To 1.7.E4-G2/H3
To 1.7.H2/I3-I2/G3
Ma 5.7.G2/H3-H2/I3
Ma 5.7.F4-E4
Ma 12.7.H2/I3-F4
Ma 12.7.I2/G3-G2/H3
To 15.7.I2/G3-F4
To 15.7.H2/I3-E4
Ma 26.7.E4-I2/G3
Ma 26.7.F4-G2/H3
To 29.7.G2/H3-E4
To 29.7.I2/G3-H2/I3
Ma 2.8.H2/I3-G2/H3
Ma 2.8.E4-F4
Ma 9.8.F4-H2/I3
Ma 9.8.G2/H3-I2/G3

Puolivälieräkarsinta

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ma 16.8.C1-A4
Ma 16.8.D1-B4

Pudotuspelit

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ma 23.8.Puolivälierä 1Alustava
Ma 30.8.Puolivälierä 2Alustava
Pe 3.9.Puolivälierä 3Alustava
Ti 7.9.Välierä 1Alustava
To 9.9.Välierä 2Alustava
Ti 14.9.Välierä 3Alustava
Ke 22.9.Loppuottelu 1/PronssiotteluAlustava
La 25.9.Loppuottelu 2Alustava
Su 26.9.Loppuottelu 3Alustava

Tyttöjen Superpesiksen lohkojako ja sarjajärjestelmä

Avaa pdf-tiedosto viereisestä logosta